Jeśli szukasz kompaktowej, rosnącej rośliny mandevilla, nie szukaj dalej niż Sundaville. Ta kochająca słońce roślina jest doskonałym wyborem do pojemników na patio. Pomimo kompaktowego wzrostu, jest bardzo odporna, co czyni ją dobrym wyborem do stosowania na patio. Dodawanie odżywki do Sundaville pomoże jej kwitnąć i rosnąć w większym rozmiarze.

Sundaville to kompaktowo rosnąca mandewilla

Sundaville jest uważana za jedną z najlepszych mandevilli do letniego ogrodu. Ta kompaktowo rosnąca roślina ma kwiaty przypominające trąbki i nadaje się do pojemników na patio. Może być uprawiana samodzielnie lub przy podporach. Ta kompaktowo rosnąca mandewilla jest dobrym wyborem do ogrodów, ponieważ wymaga niewielkiej pielęgnacji i jest przystosowana do wielu rodzajów gleby i klimatu.

Nadaje się do pojemników na patio

Sundaville na drabinie to bardzo łatwa w pielęgnacji, łatwa w uprawie roślina, która może tolerować brak wody przez wiele tygodni na raz. Dobrze rosną zarówno w południowym, jak i północnym klimacie europejskim i potrzebują tylko podlewania raz na tydzień, aby pozostać szczęśliwymi i zdrowymi. Upewnij się, że pojemnik ma otwór w dnie, aby ułatwić podlewanie.

Sundaville na drabinie to kompaktowa, wcześnie kwitnąca mandevilla, która dobrze nadaje się do pojemników na patio. Może być uprawiana samodzielnie w donicy, a także szlakować podpory roślinne. Jest to dobry wybór do pojemników tarasowych, ponieważ jej zwarty pokrój sprawia, że doskonale nadaje się do mniejszych donic.

Jest to roślina odporna

Odporna roślina o długim okresie kwitnienia i minimalnej pielęgnacji. Chociaż roślina może przezimować w ciepłym miejscu, należy ją przenieść do środka, gdy tylko temperatura spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza. Gdy minie niebezpieczeństwo mrozu, roślinę można wiosną wystawić na zewnątrz. Jest to świetna roślina do pojemników tarasowych i dobrze rośnie samodzielnie. Roślina preferuje stanowisko z częściowym cieniem, więc nie nagrzewa się zbytnio. Sundaville jest rośliną łatwą w pielęgnacji, a jej kwiaty są oszałamiające w lecie. Łatwo ją przyciąć po kwitnieniu wiosną, aby pobudzić nowy wzrost.

Sundaville ma jasne, torebkowate kwiaty przypominają kwiaty z ogrodów tropikalnych, a w chłodniejszym klimacie może rosnąć jako zimowy roślina jednoroczna. Roślina ma silny wzrost i wymaga umiarkowanej opieki przez cały rok. Lubi pełne słońce i kwaśną glebę, wymaga regularnego podlewania. Ponadto potrzebuje dobrze zbilansowanego nawozu płynnego.  Jej charakterystyczne liście są ciemnozielone z czerwonymi podtekstami. Jest rośliną o wszechstronnym zastosowaniu, jest bardzo wytrzymała i odporna na suszę.

Sundaville cena

Roślina występuję w różnych cenach w zależności od długości i odmiany. Sundaville cena oscyluje od kilku dziesięciu złotych aż po 1000 złotych. Najdroższe są pełne komplety rośliny w dużej donicy.