Korzyści z obsługi informatycznej dla firm

Informatyczna obsługa firm czym jest zabezpieczenie informatyczne?

Osbługa informatyczna firm czyli zabezpieczenie informatyczne dla firm.


Obsługa informatyczna firm może oferować wiele korzyści. Może zwiększyć wydajność i usprawnić komunikację dla organizacji. Nowoczesna firma musi zachować bezpieczeństwo swoich danych i zapewnić wysokiej jakości obsługę klienta. Musi również wyprzedzać najnowsze technologie, jednocześnie równoważąc delikatną marżę zysku. Rozwiązania IT dostarczane przez serwis IT dla firm mogą pomóc przedsiębiorstwom w podjęciu tych ważnych decyzji.

Telefony VoIP to usługa informatyczna dla firm

Telefony VoIP mogą pomóc firmom zaoszczędzić pieniądze na rachunkach teleakustycznych. Większość dostawców VoIP oferuje podstawowe usługi po niższych kosztach niż tradycyjni operatorzy. Dostawcy VoIP pobierają również niższą stawkę za połączenia międzymiastowe i międzynarodowe. Usługi VoIP mogą również pomóc firmom w obniżeniu kosztów, umożliwiając pracownikom korzystanie z własnych smartfonów zamiast tradycyjnych telefonów biurkowych.

Telefony VoIP są również popularne wśród małych firm. Systemy te wykorzystują połączenie internetowe do dostarczania danych głosowych do pracowników. Tradycyjnie, połączenia telefoniczne były przesyłane za pomocą przewodów miedzianych przez Public Switched Telephone Network (PSTN). Jednak wraz z rozwojem technologii VoIP, firmy mogą wyeliminować potrzebę stosowania okablowania miedzianego, przełączników i gniazdek.

Telefony VoIP mogą obniżyć rachunki telefoniczne nawet o 60%. Technologia ta może być również wykorzystywana do wykonywania i odbierania połączeń teleakustycznych z dowolnego miejsca, co czyni je doskonałym wyborem dla pracy zdalnej. W przeciwieństwie do stacjonarnych systemów teleakustycznych, biznesowe usługi VoIP wymagają szerokopasmowego połączenia internetowego. Dodatkowo, telefony VoIP posiadają wiele zaawansowanych funkcji, dzięki czemu Twoi pracownicy mogą pozostać w kontakcie w podróży.

Kolejną zaletą VoIP jest to, że są one bardziej przystępne niż telefony stacjonarne. Wielu dostawców VoIP pobiera stałą opłatę miesięczną, zamiast opłat za minutę połączenia. Niektórzy dostawcy oferują nawet darmowe usługi z ograniczonymi funkcjami. Chociaż darmowe usługi VoIP mają mniej funkcji niż te płatne, podkreślają one niski koszt usług VoIP. Dodatkowo nie musisz inwestować w żaden specjalny sprzęt ani zatrudniać pracowników IT. Ponadto niektóre rozwiązania VoIP oparte na chmurze kosztują tylko 10-25 USD miesięcznie.

Kolejną zaletą telefonów VoIP jest ich elastyczność. Wielu dostawców usług VoIP posiada funkcje przekierowania połączeń, dzięki czemu użytkownicy mogą zabrać swoje telefony ze sobą nawet wtedy, gdy są poza biurem. Firmy mogą również korzystać z połączeń konferencyjnych, które w przypadku tradycyjnych systemów teleakustycznych są zazwyczaj dodatkowo płatne. Co więcej, większość dostawców usług VoIP włącza tę usługę do swoich standardowych pakietów biznesowych VoIP.

Usługi help desk

Usługi Help Desk mogą pomóc firmom utrzymać i zachwycić klientów. Zapewniają one spersonalizowane doświadczenie dla klientów i mogą pomóc w rozwiązaniu konkretnych problemów. Usługi te mogą również upoważnić przedstawicieli wsparcia do bycia bardziej produktywnym i wydajnym. W rezultacie, Twoja firma może się rozwijać i odnosić większe sukcesy. Możesz wybrać odpowiedniego dostawcę usług help desk dla swojej firmy w oparciu o potrzeby klientów i pracowników.

Punkty pomocy technicznej mogą również pomóc organizacjom w śledzeniu kluczowych wskaźników, w tym satysfakcji klientów i kosztów wsparcia. Mogą również zautomatyzować rutynowe zadania, uwalniając pracowników od konieczności zajmowania się bardziej złożonymi problemami. Na przykład, automatyczne powiadomienia mogą powiadomić menedżera o utworzeniu nowego problemu priorytetowego. Ponadto usługi te mogą pomóc firmom w przestrzeganiu umów o poziomie usług (SLA). Są to umowy między firmą a jej klientami, które określają poziomy usług możliwe do zaakceptowania przez obie strony.

Inną korzyścią z usług help desk jest to, że pomaga działowi IT śledzić całą korespondencję z pracownikami. Pomaga im również określić, czy te same problemy wciąż się pojawiają i czy klient jest zadowolony z rozwiązania. Help desk dostarczy technikowi szczegółowy dziennik sytuacji i poprzednich rozwiązań.

Usługi Help Desk mogą również pomóc firmom w zarządzaniu ilością zgłoszeń. Jest to istotne, zwłaszcza jeśli firma ma dużą liczbę użytkowników końcowych. Zautomatyzowane kierowanie zgłoszeń może pomóc zespołowi IT zaoszczędzić czas poprzez nadawanie priorytetów i sortowanie zgłoszeń. Ponadto, automatyzacja może kierować bilety do odpowiednich specjalistów.

Punkty pomocy technicznej mogą również pomóc firmom w przygotowaniu się na katastrofy. Naruszenie bezpieczeństwa cybernetycznego i inne katastrofy mogą uszkodzić infrastrukturę IT. Skuteczny help desk będzie śledził problemy, dokumentował rozwiązania i sprawi, że organizacja będzie bardziej odporna. Zewnętrzny help desk IT może pomóc firmom lepiej przygotować się na takie katastrofy. Podczas gdy wewnętrzny help desk może mieć ustalony czas pracy, zewnętrzny help desk może być niezawodnym partnerem w razie potrzeby.

Chmura obliczeniowa

Chmura obliczeniowa to elastyczna usługa IT, która umożliwia dostęp do dużych ilości mocy obliczeniowej na żądanie. Potrzebne zasoby są zarządzane i utrzymywane przez dostawcę chmury. Wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć, to komputer osobisty i dostęp do Internetu. Istnieje wiele korzyści z korzystania z usług w chmurze, a niektóre z nich obejmują zmniejszenie kosztów i zwiększenie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią dla każdej firmy rozważającej cloud computing. Zarówno klient, jak i dostawca chmury muszą być w stanie zapewnić bezpieczne środowisko chmury. Dane powinny być zaszyfrowane w czasie spoczynku, w tranzycie i w użyciu. Ponadto dane muszą być chronione przed dostępem osób trzecich. Niezależnie od tego, czy dane są przechowywane w infrastrukturze dostawcy chmury, czy na lokalnym serwerze, powinny być przez cały czas zaszyfrowane. Ponadto zespoły IT klienta powinny utrzymywać kontrolę nad kluczami bezpieczeństwa i sprzętowymi modułami bezpieczeństwa. Powinny również ustanowić proces on-boardingu dla swoich pracowników. Istotne jest również, aby zespół IT wiedział, jak zintegrować usługi chmurowe z obecnym środowiskiem IT.

Kolejną zaletą chmury obliczeniowej jest jej elastyczność i skalowalność. Firmy mogą zmieniać liczbę użytkowników, którzy mogą uzyskać dostęp do swoich aplikacji w chmurze. Dodatkowo, chmura obliczeniowa pozwala firmom pracować zdalnie, umożliwiając pracownikom zdalnym pracę z dowolnego miejsca. Wiele firm polega na specjalistycznym oprogramowaniu, które nie jest dostępne dla pracowników zdalnych na ich własnych komputerach. Jeśli ci pracownicy muszą wracać do biura w pełnym wymiarze czasu, aby pracować nad tymi aplikacjami, mogą zrezygnować z pracy.

Przechowywanie danych jest głównym problemem dla wszystkich organizacji. Bezpieczeństwo danych jest kolejną kluczową korzyścią płynącą z przetwarzania w chmurze. Pliki przechowywane w chmurze znajdują się w jednej centralnej lokalizacji, która automatycznie synchronizuje się na wszystkich urządzeniach, dzięki czemu dostępna jest ich najnowsza wersja. Zaletą firm jest również minimalizacja kosztów odzyskiwania danych po awarii i zwiększenie ciągłości działania.

Rozwój oprogramowania

Rozwój oprogramowania polega na tworzeniu aplikacji i frameworków, które zwiększają produktywność firmy. Korzystając z usług agencji rozwoju oprogramowania, firma może stworzyć dostosowane pakiety oprogramowania, które ułatwiają życie swoim użytkownikom. Proces ten obejmuje również testowanie i zapewnienie jakości. Możliwe jest korzystanie z różnych rodzajów usług rozwoju oprogramowania, w zależności od złożoności i charakteru projektu.

Jednym z rodzajów usług rozwoju oprogramowania jest SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa. W tym układzie firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania dostarcza program firmom za miesięczną opłatą. Ta usługa oparta na subskrypcji umożliwia klientom dostęp do oprogramowania za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub innego interfejsu. Firma zajmuje się również utrzymaniem i aktualizacją oprogramowania. Programy są zwykle przechowywane na zdalnych serwerach w chmurze, więc firmy nie muszą się martwić o utrzymanie i aktualizację własnego oprogramowania.

Po stworzeniu oprogramowania należy je przetestować, aby upewnić się, że spełnia ono potrzeby docelowych odbiorców. Powinno działać prawidłowo, a właściciel oprogramowania powinien odnotować wszelkie błędy lub problemy. Zespół ds. rozwoju oprogramowania pomaga następnie w dystrybucji produktu. Zapewnia to, że oprogramowanie jest tak wydajne i skuteczne, jak tylko może być.

Rozwój oprogramowania jako usługi IT dla firm może być doskonałą opcją dla organizacji, które potrzebują niestandardowego kawałka oprogramowania. Firmy mogą pozyskiwać programistów i zlecać im pracę zdalną. Aplikacje do wideokonferencji pozwalają programistom współpracować ze sobą bez konieczności spotkań osobistych. To może również zapewnić źródło wiedzy i doświadczenia w świecie rzeczywistym.

Proces tworzenia oprogramowania jest czasochłonny. Oprogramowanie musi być innowacyjne i zaspokajać potrzeby klientów w unikalny sposób. Powinno być również łatwe w użyciu i zrozumiałe. Każdy etap procesu projektowania powinien mieć na pierwszym planie potrzeby klientów.

Bezpieczeństwo danych

Współczesne organizacje muszą chronić wrażliwe dane przed kradzieżą, utratą lub niewłaściwym wykorzystaniem. Przepisy takie jak HIPAA, SOX i GDPR nakładają na organizacje obowiązek zabezpieczenia swoich informacji. Organizacje muszą chronić informacje swoich klientów, a także utrzymywać własne poufne dane w tajemnicy i zabezpieczyć je przed nieausztachetyzowanym dostępem. Rosnąca ilość i rodzaj danych sprawiają, że ochrona danych jest ciągłym wyzwaniem.

Zaufany dostawca usług informatycznych może chronić Twoje dane i pomóc Ci je zachować. Powinieneś ocenić, ile warte są Twoje dane, aby określić właściwą kwotę inwestycji. Powinieneś również wycenić swoje dane i ocenić ryzyko związane z inwestowaniem w nie. W ten sposób będziesz w stanie dokonać inwestycji opartych na ryzyku.

Obsługa IT dla firm i bezpieczeństwo danych obejmuje coś więcej niż tylko wdrożenie zabezpieczeń na urządzeniach. Obejmuje również edukację marki i szkolenie w zakresie zgodności. Oficer ds. zgodności z przepisami w Twojej organizacji powinien być zaangażowany w ten proces, a Ty powinieneś zapytać o zgodność dostawcy IT z PCI i HIPAA. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że posiadasz infrastrukturę bezpieczną dla danych.

Naruszenie danych może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych, wizerunkowych i prawnych. Według badań przeprowadzonych przez IBM, organizacje mogą stracić 386 milionów dolarów na całym świecie, jeśli ich dane zostaną naruszone. Koszt ten jest wyższy w niektórych branżach, w tym w branży opieki zdrowotnej. Kosztem jest również usunięcie skutków naruszenia danych, cena odszkodowań dla osób poszkodowanych i opanowanie zagrożenia. Co więcej, firmy narażają się na ryzyko pozwów sądowych, jeśli ich informacje zostaną skradzione.

W dzisiejszych czasach obsługa informatyczna firm jest kluczowa, ale należy również zwrócić uwagę na ludzki aspekt bezpieczeństwa. Wiele firm rozdaje pracownikom urządzenia mobilne. Pracownicy mogą używać tych urządzeń do dostępu do Internetu i wykonywania innych czynności.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]